Cinkciarz, Walutomat i inne takie tam

Od samego początku spłacania kredytu hipotecznego, czyli od 2010 omijałam niekorzystne kursy mbanku i kupowałam euro w jakimś sympatyczniejszym miejscu czyt. oferującym za moje pieniądze więcej innych pieniędzy. Jednym z żelaznych punktów na liście wymagań co do banku kredytodawcy była bezprowizyjna możliwość nadpłaty kredytu hipotecznego oraz co najważniejsze – dowolna możliwość spłaty w euro bez ponoszenia dodatkowych kosztów takich operacji. Czytelnicy poprzedniego bloga wiedzą, że na spłatę rat kredytu zarabiamy zarówno w złotówkach, jak i w euro.  Wymiana euro na złotówki, po czym znów przeliczenie złotówek na euro po bandyckim kursie indeksowanym nie było nam po myśli.

Drugą kwestią – już organizacyjną był fakt, że mBank nie ma obsługi kasowej w walutach i nawet po zmianach dla kredytobiorców w tym roku nie mają.  Złego słowa jednak nie powiem na to, nie chciałoby mi się w życiu biec do oddziału banku, jestem klasycznym klientem który woli obsługę online – szybko, za darmo i bez trafiania na zły humor pracownika oddziału.

Kantor Walutomat.pl

Początkowo i teraz także sporadycznie używałam Walutomatu. Jednak ze względu na fakt, że zamknęłam konto w BZ WBK także i Walutomat chyba pójdzie zupełnie w odstawkę. Przyzwyczajenie jednak drugą naturą człowieka. Czekanie 3 dni robocze na przelew euro do mBanku skutecznie odstraszało, teraz operacje odbywają się znacznie szybciej. Ale w czasie, kiedy wprowadzono przelewy do mBanku w euro, płatne wg cennika banku (5zł), czas 3 dni był dla mnie nie do pomyślenia. Nawet przelewy z Niemiec idą szybciej, potrafią dojść w ciągu tego samego dnia w którym pieniądze wysłano! Początkowa oferta o którą nie mogli się użytkownicy przez miesiące doprosić, to była jakaś porażka. Teraz oczywiście odbywa się to znacznie szybciej 2-24h, więc identycznie jak w Cinkciarzu i podejrzewam w innych kantorach internetowych także.

Przeniosłam się wiec do klasycznego kantoru internetowego – padło na cinkciarz.pl. Obecnie transakcji prawie 20, kwotowo nieco poniżej 20 tys. zł.  Na razie jestem zadowolona – wymieniłam kilkanaście tysięcy złotych po sensownym kursie, system obsługi jest prosty, program partnerski niestety dosyć kiepski (nie obawiajcie się, kokosów nie zarobię jeśli klikniecie w banner wyżej…). Raz zdarzyło się, że płatność przychodząca była opóźniona nieco (lecz nadal w regulaminowym czasie. Przyzwyczajona do ich zazwyczaj ekspresowej obsługi wysłałam maila, a pół godziny potem otrzymałam telefon z wyjaśnieniami. I pieniądze rzeczywiście doszły kiedy zapowiedziano.  Oby tak dalej ;)

Postęp techniczny to rzecz świetna, tylko należy umieć z tego korzystać i przełamać nieraz swoje obawy. Obecnie z siostrą testujemy przelewy zagraniczne przychodzące do Cinkciarza (wg naszych informacji powinno przejść), czyli jak długo to będzie trwało, czy bank przyjmujący wpłatę nie obciąży przelewu jakąś opłatą, etc. (chociaż przelew na konto do Polski po stronie siostry jest bezkosztowy – więc sytuacja idealna). Korzystanie z kantoru bezpośrednio z zagranicy na pewno ułatwiłoby nam życie, Walutomat bowiem nie przyjmuje zagranicznych wpłat i wymiana większej gotówki wymagała przelewów z moich kont ;( W ten sposób przeszły m.in. oszczędności na wkład własny. Nie powiem, ręce mi się nieraz trzęsły przy zlecaniu przelewu..

Pod koniec tygodnia laurka na pewno zostanie wystawiona, pani z obsługi niestety nie potrafiła na pewne pytania nam odpowiedzieć – ale odpowiedzi i tak uzyskamy po pierwszej transakcji bezpośrednio z zagranicy. Trzymam kciuki.

***

04-06-2012
Przelew nie został obciążony żadnymi dodatkowymi kosztami (przelew  z Comdirect Bank AG), więc zasadniczo transakcja odbyła się na takich samych warunkach jakby przelew wykonano z Polski. A nawet taniej, bo siostra za przelewy w euro nie płaci ani eurocenta.
6 Responses to Cinkciarz, Walutomat i inne takie tam
 1. lol Odpowiedz

  Witam to jest zwykła reklama cinkciaża! ludzie nie czytajcie tego! Walutomat był pierwszy i ma najlepsze ceny, wymieniam tam ponad 2 lata i zero problemów.

 2. Krecik Odpowiedz

  A Walutomatu to nie? :D

 3. tomek Odpowiedz

  Ja korzystam z walutobox.pl i jestem mega zadowolony, b.dobre kursy fajne promocje i rzetelna obsluga

 4. Roberto UK Odpowiedz

  Jak sprzedaję funty wpłacam bezpośrednio z konta w UK.
  Wymieniam przez serwis inkantor.pl
  Korzystam od 8 miechów i nie miałem najmniejszych problemów.
  A jak ktoś napisze, że to zaraz jakaś wielka reklama serwisu inkantor.pl to BARDZO DOBRZE ;-)
  BO JESTEM ZADOWOLONY TO I CHWALĘ.

 5. [...] oszczędności w euro wymieniałyśmy w Walutomacie, o którym zresztą wcześniej już pisałam w poró... wkreciejnorze.pl/gdzie-trzech-sie-kloci
 6. Adam Odpowiedz

  powiem krótko – miło i szybko to http://cashbroker.comDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


4 + sześć =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak obliczyć zaliczkę na podatek dochodowy? (3) – jak rozliczyć stratę

Strata to sytuacja, kiedy nasze wydatki są wyższe niż przychody. Podobnie jest także w przypadku straty z działalności gospodarczej -...

Zamknij