Gadżety

Nigdy nie byłam gadżeciarą, ale niedawno wpadł mi w ręce Kindle Touch. Przy początkowym użyciu strasznie niewygodny, potem na szczęście odrobina podpowiedzi na necie i dało się użyć. Czytnik ma jednak jedną wielką wadę, którą mają wszystkie inne czytniki.

Nie wszystko co mamy, da się przekonwertować tak, by można było wygodnie na ekraniku czytać. Moje materiały na doradcę nadal więc zabierają całą półkę i zbierają tonę kurzu ;) Ewentualnie na netbooku w trakcie podroży da się czytać, ale nie przesadzajmy… Napisałam do Podatkowej Oficyny, czy mają wersję przeznaczoną na czytniki.

Zawsze pozostaje wersja przez programy do odczytu zeskanowego tekstu a potem na mobi… Cóż, idealne rozwiązanie to nie jest, a na pewno czasochłonne.

Znacznie mniej czasochłonne jest wysyłanie ciekawych artykułów branżowych z netu na kindelka. Ta opcja po prostu podbiła moje serce. Miodzio. Muszę jeszcze sensownie pogrupować tę rosnącą stertę ;) bo inaczej pogubię się w tej masie. Niech żyje technologia.

I to pisze osoba, która zamieniła smartfona na normalniejszy, tradycyjny telefon komórkowy ;)

3 Responses to Gadżety
 1. wolny Odpowiedz

  Niestety wszelkie czytniki ebooków nie radzą sobie dobrze z plikami w formacie PDF – a to z tego prostego powodu, że PDF nie jest formatem tekstowym. Dlatego czytnik nie potrafi rozbić tekstu tak, żeby litery miały odpowiednią wielkość. Mam ten sam problem – większość materiałów szkoleniowych / podręczników specjalistycznych to właśnie pdf-y.

 2. Krecik Odpowiedz

  Właśnie. Najgorzej jest z zamianą pdf a na tekst nawet. Nie znalazłam programu który by to robił dobrze w większości przypadków, ale część udało się przekonwertować z powodzeniem.
  Pewnie czytniki nie upowszechnią się na dobre póki albo od strony programistycznej albo sprzętowej tego nie rozwiążą.
  Ale trzeba przyznać, dobry czytnik to naprawdę fajna sprawa – za wyjątkiem ceny :D

 3. Seba Odpowiedz

  Ja czytam na ipadzie i wszystko śmiga.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


5 + siedem =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nie, nie będzie życzeń

Dzisiaj Dzień Kobiet. W czasach poprlowskich zamiast goździka, panowie rozdają tulipany. Miło.  Ja dzisiaj dostałam anonimowo jednego kwiatka, co mi...

Zamknij