Jak wypaść z Google, czyli zmierzamy w internetowy niebyt

Przed weekendem spadły odwiedziny o jakieś 50% z wyszukiwarki. Wiązałam to ze zmianą szablonu bloga, ot, czasowe zmiany które wcześniej też występowały. Niestety, to było życzeniowe myślenie. Dla przykładu, wczoraj unikalni odwiedzający spadli do 25 (przekierowania, bezpośrednie wejsćia), a dzisiaj są 2 w tym ja sama pisząca tego posta. Odwiedziny z jakichkolwiek wyszukiwarek nagle zniknęły.

Posprawdzałam na szybko najważniejsze frazy, nie ma mnie w pierwszej setce gdzie wcześniej były to miejsca 3-7. Filtr? Najprawdopodobniej. Ciekawe, czym podpadłam.

Poczekam chwilę, poobserwuję wejścia bezpośrednie i ruch bezpośrednio zliczany na serwerze, na którym stoi strona. Wówczas będę miała pewność, bo powinny ustać wszelkie zamieszania z nowym wyglądem. Nie liczę jednak na tego typu wyjaśnienie – ktoś mi sprawił najwyraźniej psikusa.

7 Responses to Jak wypaść z Google, czyli zmierzamy w internetowy niebyt
 1. ILikeAir.pl Odpowiedz

  W narzędziach dla webmasterów google jeśli podłączyłaś stronę powinno być info jeśli dostałaś filtr.

  Ale nie wydaje mi się pagerank ci nie poleciał więc to pewnie chwilowe.

 2. Krecik Odpowiedz

  Hm, właśnie nie ma.
  Na mniej popularne frazy strona się wyświetla w wynikach (ale na niskich nieznaczących pozycjach, które okupowały po miesiącu istnienia strony), więc pozostaje na razie czekanie i obserwacja.

 3. 30 ojro dziennie Odpowiedz

  Poczekaj tydzień lub dwa i wtedy wyciągnij wnioski. Zmiany szablonu na stronach bardzo często kończą się takimi efektami. Niemniej jednak po pewnym czasie wszystko wraca do normy +-2/3 pozycje.

 4. Krecik Odpowiedz

  Na pewno zmiana szablonu i te kłopoty miały jeden pozytyw.
  Nagle czytelnicy zaczęli pisać komentarze. Człowiek dziwnie się czuje, kiedy odwiedza go 2 setki czytelników i jeden na tysiąc zostawi parę słów… ;)

 5. kry Odpowiedz

  Ludziom nie chce się pisać. Jest wiele super popularnych blogów, na których też nie ma za wiele komentarzy. Taka tendencja.

  • ILikeAir.pl Odpowiedz

   Kry :) ja bym chętnie u Ciebie coś komentował bo czytam cię od roku, ale nie chce mi się logować na konta google open id itp itd

   :)

   • Krecik Odpowiedz

    Nikt ci nie każe się tu logować ;P
    to specjalny zamysł,od filtrowania spamu mam zaś akismet…Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


3 − jeden =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zmiany na stronie

Mogą pojawić się niekiedy problemy z wyświetlaniem strony. Kolejne eksperymenty i zmiana grafiki, a także części zaplecza wymagają jeszcze kilku...

Zamknij