Lektura – inne źródła

W tej części bloga znajdziecie linki do opracowanych przez osoby trzecie tematów. Natykam się nieraz na efekt lekkiego pióra i wiedzy u autora, który zapadnie mi w pamięci lub przyda się nie tylko moim klientom.

Artykuły dotyczą nie tylko podatkowej strony prowadzenia działalności. Zapraszam do lektury!

Kilka słów o CEIDG i dawnych gminnych ewidencja działalności gospodarczej – przeniesienie danych, jak to wyglądało, jak sprawdzić swoje dane (publikacja styczeń 2011).

Wspólność majątkowa przedsiębiorcy – dobrze opracowany artykuł na Wyborczej, porusza najważniejsze zagadnienia (publikacja w grudniu 2011).

Mikrofirmy nie potrzebują banków – ciekawie opisana sytuacja drobnych firm wobec dużych banków, czy też stosunku banków wobec przedsiębiorców. Artykuł o tym, że mikro nie potrzebuje banku a bank nie wie co z tym fantem uczynić… (publikacja w listopadzie 2011).

Krótko z Gazety Podatkowej kiedy przedsiębiorca musi mieć konto bankowe (publikacja w kwietniu 2011).

O ewidencji sprzedaży na blogu „Sukces w pigułce” (publikacja we wrześniu 2011).

Kompleksowe opracowanie kosztów telefonu w firmie na blogu serwisu ifirma.pl (księgowość internetowa i biuro rachunkowe). Ten artykuł to prawdziwa perełka wśród opracowań tematu (publikacja w 2010).

Osobom zainteresowanym tajnikami skutecznej sprzedaży na tej platformie polecam blog Studencki portfel. Posty dotyczące sprzedaży na allegro podsumuję jednym zdaniem: jednak się da :)

Kilka słów o tym, jak fiskus namierza dłużników. Artykuł sędziwy, ale wciąż na czasie.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


× siedem = 14

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>