Testuję Aliora S

Temat Alior Sync nie mógł wypłynąć w dogodniejszym momencie. Zamknęłam niedawno wszystkie niepotrzebne konta pozostawiając tylko główne w mBanku, a jednocześnie szukam jakiegoś dodatkowego nadającego się ‚do posiadania i zapomnienia’. I tak nagle wynikło dużo  szumu na blogach o nowym dziecku Aliora, czyli Alior Sync . Gdyby oceniać po pozorach, niewiele ciekawego miałby do zaoferowania nowy bank. Być może ze względu na budżet medialnego szumu i 100zł dla nowych klientów z konkursu, zabrakło im funduszy na zaoferowanie czegoś naprawdę unikatowego i wyjątkowego w ofercie (lub opłacenie ludzi którzy im to wymyślą). Jak na razie to bank wodotrysków, cukierkowatości, idiotycznej synchronizacji z fejsem – ale ma zasadnicze trzy zalety które zdecydowały, że na razie zostałam ich klientem i zamierzam przez wakacje przekonać się czy konto w AS nadaje się do mojego celu.

Konto można założyć bez uzależnienia od kurierów, poczty. Po licznych niemiłych przygodach z kurierami, wysyłką umów po miesiącu (jak na przykład Netia), zaginionych dowodach, brakiem podstawowych ustawień w systemie transakcyjnym, itp. całość obsługi online jest zaletą, której z jakiegoś powodu nie potrafi docenić większość banków w naszym kraju.

Bezpłatne przelewy natychmiastowe – 10 w miesiącu, przelewy sepa także darmowe. Główna zaleta tego konta, nie widzę żadnych innych przewag AS w porównaniu z innymi bankami. Jeśli okaże się, że wszystko działa bez zarzutu, to na pewno wykorzystam ich konto walutowe – zarówno w biznesie jak i przy gromadzeniu funduszy na spłatę hipoteki. Brakuje mi obecnie konta walutowego, w którym wykonanie operacji  jest bezpłatne i darmowe kiedy chcę a nie kiedy bank ogłosi promocję.

Wszystkie najważniejsze podstawowe usługi za darmo bez żadnych warunków, co uważam że powinno być standardem – żadnych głupich elementów typu 3 transakcje w miesiącu, obowiązkowego ubezpieczenia, konieczności wpłat etc. Potrzebowałam czegoś, co jest darmowe w podstawowej ofercie bez zawracania sobie głowy jakimiś warunkami, konto ‚do posiadania i zapomnienia’.


Zatem takie spokojne drugie konto, na różne awaryjne i nieawaryjne sytuacje – np. podczas podróży, czyli jak na urlop znalazł. Jednakże Alior ma swoje bardzo nieprzyjemne strony (zmiany prowizji, kłopoty z obsługą, problemy techniczne, fatalne opinie o aspektach ‚wyższej kultury bankowości’). Gdzieś w tle czają się podświadomie i każą oczekiwać najgorszego – na razie potencjalne zagrożenia ze strony Alioru nie skłaniają mnie do nadmiaru zaufania. Architekci i wykonawcy systemu informatycznego zwykłego Aliora mają kiepską opinię, jeśli system AS będzie podobny to długo u nich nie zostanę. Na razie wszędzie różne wodotryski i nieinteresujące mnie dodatki – zobaczymy na ile stabilny będzie ich system, może kraczę na darmo.

Na razie czarnym koniem są przelewy natychmiastowe oraz to, co powinno być darmowe w każdym banku – podstawowe usługi. System płatności natychmiastowych ma być jednak wprowadzony do wszystkich banków i pewnego dnia stanie się standardem na rynku, nie nowinką. Docelowo ostrzę sobie zęby na konto walutowe z kartą walutową (płatności bez przewalutowania) ze względu na przyszłe inwestycje, ale z pewnością nie zdecyduję się na powierzenie im większych pieniędzy jeśli podstawowe sprawy nie będą działały bez zarzutu. Poczekamy, zobaczymy, kto wie czy po drodze nie znajdę innej oferty odpowiadającej moim potrzebom.

4 Responses to Testuję Aliora S
 1. kry Odpowiedz

  Też zacząłem testować to konto i na razie oceniam to na „4-„. Nie podoba mi się wiele rzeczy, dużo by wymieniać (strona, kiepskie oprocentowanie lokat i konta oszczędnościowego, problemy w skontaktowaniu się z obsługą, itp.), ale plusem są na pewno przelewy natychmiastowe, brak opłat za kartę (bez żadnych haczyków, mam nadzieję) oraz właśnie konta walutowe. Też rozważam pozamykanie wszystkich swoich kont i trzymanie tylko synca oraz mbanku (dla emaklera).

  W wolnej chwili polecam ciekawy filmik z konferencji prasowej z okazji uruchomienia Aliora.

  http://bankier.tv/alior-sync-przyszla-bankowosc-retransmisja-11245.html

 2. KEPO Odpowiedz

  Opinie o tym banku są pozytywne i negatywne, ale myślę, że każdy kto otrzymał 100 zł za założenie konta jest zadowolony z promocji.

 3. Krecik Odpowiedz

  Cóż, niektórzy suchej nitki na AS nie zostawili. Za 100pln trudno kupić ludzkie zadowolenie.

 4. Darek Odpowiedz

  Poczekamy, zobaczymy, ja aktualnie czekam na aktywację konta i czas pokaże co jest na plus a co na minus, chętnie porównam z ofertą Inteligo czy mBanku – im większa konkurencja takich banków tym lepiej dla nas, mnie szczególnie podoba się opcja cashbacku oraz szybkich przelewów.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


1 + = cztery

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj poprzedni wpis:
Urlopowa rozwaga

Jeden z moich urlopów zaplanowałam z półrocznym ponad wyprzedzeniem. Podobnie było w tym roku, rezerwacji dokonałam w czasie kiedy większość...

Zamknij