Zmiana

Czytelnicy chyba już zdążyli się przyzwyczaić do ciągłych zmian na stronie. Dzisiaj kolejna. Niestety poprzedni szablon, mimo iż wizualnie bardzo przyjemny, w praktyce okazał się wyjątkowo uciążliwy. Obecnego używam na innych moich stronach, więc mam nadzieję, że tutaj również się sprawdzi.

5 Responses to Zmiana
 1. kry Odpowiedz

  Szablon ok, ale nadal będę twierdził, że najważniejsza jest treść. Bez niej nawet najładniejszy szablon nie przysporzy Ci czytelników.

  Przy okazji mam dla Ciebie bardzo ciekawy temat, który interesuje nie tylko mnie, ale i wielu ludzi. Niestety, mój księgowy nie potrafił się w ten temat zagłębić, a szkoda. Może Tobie się uda, a miliony inwestorów będą Ci wdzięczni.

  Nawet to TVN CNBC pisałem w tej sprawie, ale olali temat.

  Chodzi mi o inwestowanie w pożyczki społecznościowe typu Kokos przez osoby prowadzące działalność gospodarczą. Jak to rozliczyć? Czy mogę to rozliczać nie jako firma, tylko np. na koniec roku wpisać w zeznaniu przychody kapitałowe (czy jakoś tak) i od tego obliczyć 19% podatku? A może trzeba zaliczkę odprowadzać co miesiąc?

  Łatwiej mają osoby, które nie prowadzą działalności. Bo one mogą sobie wpisać w zeznanie wysokość odsetek, które zarobili, od tego odliczą podatek i wszystko jest proste.

  Generalnie temat jest bardzo złożony i nie ukrywam, że wymaga uzyskania odpowiedzi od Urzędów lub Izb Skarbowych. Ale może warto się tym zainteresować?

  Dzięki z góry. Jak pojawi się wpis na ten temat u Ciebie, chętnie będę go promował na swoim blogu :).

 2. Krecik Odpowiedz

  Temat ciekawy, musiałabym zajrzeć do rozliczania tego jako inne niż działalność gospodarcza. Ale systematyczne rozwijanie takich inwestycji mocno podpada pod niejedną definicję działalności gospodarczej.
  W kwestii działalności jako firma, temat jest stary jak świat, rozliczenia jak typowa firma pożyczkowa (dziwne że księgowa o tym nie wiedziała?). Za pomocą mediów internetowych – pod względem podatkowym to tylko kolejny kanał udzielania pożyczek. Nie wiem jednak jak organizacyjnie wygląda inwestowanie za pomocą kokosa i tego typu portali, możesz mi to przybliżyć lub podać linka do opisu zawierającego konkretne przykłady?

  Funkcjonalny szablon wbrew pozorom ważna rzecz, poprzedni nie zatrzymywał czytelników na stronie. Już wersja czerwona miała znacznie lepsze współczynniki. Mam dużo wejść z wyszukiwarki i chciałabym aby większa część jednorazowych gości zamieniła się w stałych.

 3. kry Odpowiedz

  Wygląda to mniej więcej tak, że ktoś chce pożyczyć np. 1000 PLN. Na jego pożyczkę zrzuca się przykładowo 5 osób po 200 PLN. Oprocentowanie takiej pożyczki to powiedzmy 20% w skali roku, czyli pożyczkobiorca oddaje 1200 PLN (to dzielimy na 5 osób). Czyli z 200 PLN zarabiamy 40 PLN, od których musimy zapłacić podatek.

  Generalnie temat jest bardzo delikatny i naprawdę szeroka rzesza księgowych nie chce w to wchodzić, bo nie ma jednoznacznych interpretacji w tej sprawie, jak to rozliczać. A skoro nawet telewizja boi się tym tematem zająć, to jest to naprawdę poważna sprawa.

  Wiadomym jest, że udzielanie pożyczek nie jest częścią mojej działalności (jak i wielu innych), dlatego też nie chciałbym tego wiązać z moją firmą.

  Inna sprawa, że nie można tego liczyć np. w ten sam sposób, jak zysków z giełdy, że np. zarobię 1000 PLN, to tylko w zeznaniu to dopiszę. Bo nikt mi nie da PITa za to.

  Natomiast rola Kokosa ogranicza się tylko do zapewnienia platformy do udzielania pożyczek oraz kasowaniu użytkowników za weryfikacje.

  Myślę, Kreciku, że miałabyś temat na kilkadziesiąt wpisów. A ludzi poszukujących takich informacji, jak to legalnie rozliczać, jest naprawdę bardzo wielu. Temat jest naprawdę ciężki i jeśli uznasz, że nie dasz rady się go podjąć, w pełni to zrozumiem :).

  Co do wyglądu bloga? Naprawdę nie od szablonu to zależy. Ludzi przyciąga to, co jest zawarte na stronie. Jeśli jest więcej dłuższych wizyt, to zapewne ludzie zainteresowani są treścią. A jeśli coś jest nie tak, to najpewniej teksty nie są interesujące dla ludzi lub zawierają za mało słów kluczowych, które wypromowałyby bloga lub wpis na wyższe miejsca.

  Ja rozumiem, jesteś kobietą, więc musisz dbać o estetykę :). Ale uwierz mi, nie szablon zatrzymuje ludzi. Przykład?

  Zobacz blog appfunds.blogspot.com. Z pewnością stwierdzisz, że do „ładności” mu dużo brakuje, a jest chętnie odwiedzany przez tysiące osób. Dzieje się tak ze względu na treść. Dużo treści. I do tego unikalnej, wartościowej.

  Inna sprawa, jeśli dziennie nie mamy co najmniej 2-3 tysięcy UU, to wszelkie analizy są nic nie warte. A zdecydowana większość blogów o takiej liczbie może pomarzyć.

 4. Krecik Odpowiedz

  No tak, ale on bazuje przecież na renomie, ma multum stałych czytelników – co chcę właśnie dopiero osiągnąć :)

 5. kry Odpowiedz

  Dlatego nie ma co zważać na razie na wygląd czy robić wnikliwe analizy. Większość ludzi z wyszukiwarek i tak trafia na nasze blogi przypadkowo. A jak ich zaciekawi treść to wrócą.

  Na razie liczy się tylko treść. To tak jak z oszczędzaniem. Na początku nie ma znaczenia, czy lokata lub konto jest oprocentowane na 2% czy na 10%. Liczy się regularność w oszczędzaniu, dyscyplina :). A dopiero potem, jeśli już się tego nauczymy i odłożymy więcej pieniędzy niż trochę, to wówczas możemy liczyć kasiorkę z procentów :).

  Kolejne porównanie. Czy jak kupię jakiś świetny sprzęt narciarski, to nagle będę dobrym narciarzem? Nie. Muszę trenować, ćwiczyć i być cierpliwym. I trenuje się z reguły na zwykłym sprzęcie, a nie profesjonalnym.

  A w to, że zyskasz multum stałych czytelników to ja wcale nie wątpię. Pierwszy krok wykonałaś – masz ciekawy blog. Drugi też – rozmawiasz z komentatorami Twoich wpisów, a to jest bardzo ważne. Nic, tylko podążać w obranym kierunku :).Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− 5 = zero

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj poprzedni wpis:
Utrata prawa do preferencyjnych składek ZUS

Dwa lata minęły jak z bicza trzasnął. Czeka mnie w najbliższym czasie konieczność zalogowania się na zus.pl i dokonania tzw....

Zamknij