zusimages

ZUS padł – problemy techniczne zus.pl

ZUS się wyłożył kompletnie. Listopad – zmiana formularzy, połowa miesiąca nie działa ich system. Grudzień – ciut lepiej. Styczeń – padła nawet strona statyczna. Tymczasem terminy lecą, nowe oprogramowanie zgłasza sporo błędów i nie da się normalnie przejść bez instrukcji z ZUSu… której nie można dostać.  Na infolinię się nie dodzwonimy, w tych rzadkich przypadkach gdy na statyczną stronę zus.pl wejdziemy – czat nie działa. Skype nie próbowałam, bo strona mi siadła. Nie da rady nawet pobrać formularzy do wydruku i wypełnienia ręcznie w tych wypadkach, gdy można.  Ba, Płatnika nowego też się nie pobierze (jak ktoś ma Windowsa i podpis elektroniczny), bo nie działa źródło na zus.pl*. Zostaje piechotą do oddziału po druki. Masakra. 

Wtopa kompletna. Ciekawe czy szef od IT tego systemu oraz osoba odpowiadająca za przygotowanie zespołu konsultantów (odpowiedniej ilości) do pracy w nowym roku zapłacą za to stanowiskiem? Prawdopodobnie nie, ale po setnych próbach wywiązania się z obowiązków wobec klientów i irytacji innych znajomych osób z branży, niejeden raz nóż się w kieszeni otwiera i traci się cierpliwość. Nie pamiętam czasu, w którym by tak się wyłożyli.

* jest inne źródło samego Płatnika – http://www.platnik.info.pl/, ale do diaska płacić prawie 4 stówy za podpis elektroniczny? Niefajne.

3 Responses to ZUS padł – problemy techniczne zus.pl
 1. Anna Odpowiedz

  Świetny wpis. Mam nadzieję, że się nie obrazisz, jeśli dodam Cię do mojej listy najlepszych blogów o pięknych wnętrzach – Blogiopieknychwnetrzach.blogspot.com. Będzie łatwiej znaleźć Twój blog. Pozdrawiam, Ania.

 2. Anna Odpowiedz

  Ciekawy wpis. Mam nadzieję, że się nie obrazisz, jeśli dodam Cię do mojej listy najlepszych blogów ekonomicznych: http://najlepszeblogiekonomiczne.blogspot.com/.
  Będzie łatwiej znaleźć Twój blog. Pozdrawiam, Ania.

 3. Tadzik Odpowiedz

  Za tą stronę ZUSu zapłacilismy my podatnicy kilka milionów zł. :) Pamiętam że był przetarg z którego się wszyscy śmiali że tyle kasy ktoś wyprał, ale ja się nie dziwie niczemu.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


4 + = dziesięć

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowy ZUS na 2014

Z kolejnym Nowym Rokiem, tradycyjnie, przychodzą podwyżki i trzeba złapać się za portfel. Tym razem ze względu na coroczną podwyżkę...

Zamknij